Sürdürülebilirlik

Apapak > Sürdürülebilirlik
apapak

Sürdürülebilirlik
Stratejimiz

apapak geri dönüşüm, atık yönetimi, sağlıklı çalışma koşulları, ürün güvenliği, iş ve çalışan etiği politikalarını doğru ve adil yönetmek konusunda ilkelidir. Doğamız ve temiz bir dünya için atıklar büyük öneme sahiptir. Atıkların hammadde olarak yeniden kazandırılması için tesislerimizde kâğıt atıklarını ayrıştırıyoruz.

Üretimlerimizde ki kağıtların çok büyük bir bölümünü FSC® (FSC-C103540) sertifikalı kağıtlar oluşturuyor. Kullandığımız kraft kağıtları geri dönüştürülmüş kağıtlardan tercih ederek doğanın korunmasına yardımcı oluyoruz. Su bazlı gıda ile temasa uygun mürekkepler kullanıyoruz. Bu kraft çanta baskılı olsa bile hızla doğaya karışmasını sağlıyor.

BRC ve FSC® desteğiyle çalışmalarımızı çevreye ve topluma olumlu katkıda bulunmasını sağlamak için çalışıyoruz. Kullandığımız standartlarla sadece kendi süreçlerimizin hafif bir ekolojik ayak izi taşımasını değil aynı zamanda tedarikçilerimizi de aynı standartlara tabi tutuyoruz.

Image

BRCGS 

BRC (BRCGS) sertifikasyonumuzla sürdürülebilir ve güvenli bir üretimi taahhüt ediyoruz. Gıda üreticilerine ambalaj tedarik eden şirketlerin sertifikasyonu için ortak bir temel sağlayarak tüketiciyi korumak için tasarlanmıştır. Ürün güvenliği, sağlıklı üretim alanında BRC standardı, dünyanın en büyük perakendecileri ile gıda ve ambalaj imalatçıları tarafından desteklenmekte ve uluslararası gıda güvenliği ile ilgili standartları düzenlemeyi hedeflemektedir.

FSC® (Forest Stewardship Council®)

Orman yönetimi sertifikası, ormanın biyolojik çeşitliliği koruyacak ve yerel halkın ve işçilerin yaşamlarına fayda sağlayacak şekilde yönetildiğini ve aynı zamanda ekonomik canlılığı sürdürdüğünü teyit eder. FSC® (FSC-C103540) sertifikası, sadece kendi süreçlerimizin hafif bir ekolojik ayak izi taşımasını değil aynı zamanda tedarikçilerimizi de aynı standartlara tabi tuttuğumuzu garantilemektedir.