Kraft Çanta Tüketimi İçin 6 Neden?

Apapak > Kraft Çanta Tüketimi İçin 6 Neden?

Doğa Dostu ve Sürdürülebilir

Geri dönüştürülmüş bir kağıt her zaman tekrar geri dönüştürelemeyebilir. Fakat kraft çantaların yapımında kullanılan tutkal ve flekso baskı da kullanılan mürekkeplerin doğal ve su bazlı olması kraft çantaları kolayca dönüştürülebilir bir ürün haline getirir.

Güçlü ve Mukavemetli

Kraft kağıdı genellikle iğne yapraklı yumuşak ağaçlardan üretilen dayanıklı bir kağıttır. Lifli esneyebilen yapısı ile yırtılmaya karşı dirençli bir mukavemete sahiptir. Su ve nemlenmeye karşı en güçlü kağıt türüdür. Ebat ve gramajına bağlı olarak 10 kg. a kadar taşıma kapasitesine çıkabilirler.

Baskıya Uygun

Pürüzsüz yüzeyi ile baskıya uygundur. Flekso baskılarda kraft yüzeye 6 renge kadar baskı yapabiliyoruz. Beyaz ve doğal kahverengi türleri vardır. Özellikle burgu saplı çantalar da sap renkleri gövde renginden farklı seçilebilir.

Sağlıklı

Gıda ile temasa uygun su bazlı mürekkep ile yapılan baskı, ürünün güvenli bir şekilde piyasada yer almasına katkıda bulunur. Kraft kağıdın lifli ve gözenekli yapısı nemlenmeyi önleyerek içinde ki ürünü muhafaza eder. Nefes alabilen kraft çanta insan sağlığına uygun bir şekilde güvenle sunum sağlar.

Düşük Maliyetli

Kağıt çantalar, 70 – 80 gr gibi düşük gramajlarla yüksek taşıma kapasitesine sahip olması ekonomik bir opsiyon yaratır. Bir karton çantaya göre oldukça ekonomiktir. Çevreci ve sağlıklı özelliklerinin yanında düşük maliyeti ile perakende sektörünün yüksek adetli çanta ihtiyacında son dönemin en uygun maliyetli ürünüdür.

Depolama ve Sevk Avantajı

Kraft çantaların düşük gramajlı kağıtlardan seçilebiliyor olması paketleme aşamasında daha az hacim yaratır. İnce gramajlı kraft çantaların üst üste dizilip paketlenmesi ile daha az koli ve palet kullanılarak düşük hacimli bir depolama ve sevk sağlanır. Bu da maliyet tasarrufunun yanında araç ve yakıt tüketimini minimum kullanarak karbon salınımını da azaltır.